Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyraża Pan/Pani zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/Pani przeglądarki.
Więcej informacji znajdzie Pan/Pani w naszej Polityce Prywatności. [Zamknij]

Technologie

WUKO - urządzenie służące do udrażnianiem instalacji kanalizacyjnej pod ciśnieniem.

O sprzęcie:

Urządzenie Wuko zainstalowane na samochodzie. Wąż zasilający, ciśnieniowy oraz pompa. Zbiornik na wodę - 800l.

Urządzenie WUKO stanowi komplet różnorodnych elementów połączonych ze sobą w celu nadania maszynie odpowiednich właściwości. Urządzenie składa się ze zbiornika wody, pompy, oraz węża. U wylotu wąż zakończony jest specjalnymi dyszami odpowiedzialnymi za wyrzucanie wody pod ciśnieniem wewnątrz instalacji. Pompa napędzana przez wysokowydajny silnik spalinowy wytwarza bardzo duże ciśnienie.

Wąż ciśnieniowy jest zwijany elektrycznie za pomocą pilota, natomiast wąż zasilający służący do napełniania 800 litrowego zbiornika wody jest zwijamy ręcznie. Po umieszczeniu węży w rurze, za pomocą rozrusznika uruchamiamy urządzenie.

Pompa z silnikiem spalinowym o mocy 23 KM tłoczy wodę pod wysokim ciśnieniem do specjalnej dyszy znajdującej się na końcu węża. Dysza jest wyposażona w kilka otworów, którymi wyrzuca wodę w postaci silnych strumieni na ściany rury kanalizacyjnej w której jest zgromadzony osad. Dochodzące nawet do 200 bar ciśnienie robocze skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia w rurach (twarde osady, ziemie, gruz a w niektórych przypadkach wycina również korzenie wrastające w rurę). Oddziaływanie to powoduje odrywanie się zanieczyszczeń, które wraz z wodą spływać będą w głąb sieci, aż do systemu miejskiego bądź do kolejnej studzienki kanalizacyjnej. Stopniowe odrywanie się brudu powoduje przesuwanie się głowicy urządzenia aż do końca instalacji bądź na pełną długość węża. Wydajność i dobra jakość urządzenia sprawia, że cały proces odbywa się szybko i profesjonalnie.

Najlepsze efekty w stosowaniu tej metody uzyskuje się w przypadku rurociągów w sosunkowo dobrym stanie technicznym. Metoda ta ma swoje ograniczenia kiedy instalacja jest uszkodzona, niepoprawnie wykonana lub gdy kanalizacji jest stara wtedy zaleca się bardziej efektywną metodę elektromechaniczną.

Dysze

Głowice - widok od czoła. Głowice - widok z boku. Głowica zamontowana na wężu.

W naszym asortymencie posiadamy dysze ceramiczne. Dysze wykonane są z najwyższej klasy ceramiki i charakteryzują się najlepszą twardością.
Najczęściej używamy dyszy typu QUATRO PLUS. Dysza ta posiada 5 otworów dla strumieni wody, umożliwiając sprawne rozbicie zatorów w instalacji. Otwory w tej dyszy są rozmieszczone pod kątem 75 stopni w stosunku do rury co gwarantuje nam dokładne oczyszczenie ścianek rur kanalizacyjnych. Dzięki stożkowatemu kształtowi dysza ta nie blokuje się w instalacji.

Kolejną dyszą jaką posiadamy to dysza drążąca QUATRO.
Jest to idealna dysza przy ciężkich zatorach kanalizacji. Dzięki skoncentrowaniu strumieni wody do przodu usuwa wszystkie nieczystości. Bardzo dobrze radzi sobie w sytuacjach gdzie instalacja uległa całkowitemu zapchaniu, gdzie zator wynosi nawet od 0.5-1m długości.
Tego rodzaju dysze są niezbędne w każdej profesjonalnej firmie, która zajmuje się udrażnianiem kanalizacji metodą ciśnieniową.

Na swoim wyposażeniu posiadamy również:

Urządzenia służące do lokalizacji instalacji podziemnych.

Lokalizacja instalacji podziemnych. Detektory instalacji podziemnych. Kamera inspekcyjna.

Oferujemy Państwu usługę lokalizacji instalacji podziemnych wykonanych zarówno z rur stalowych, jak i z tworzyw sztucznych oraz kabli. Nasze urządzenia do lokalizacji określa: głębokość i wyznacza trasę rurociągów instalacji wodnej, kanalizacyjnej, gazowej i c.o.

Za pomocą sondy zamocowanej w kamerze inspekcyjnej jesteśmy w stanie określić dokładne miejsce wykonania wykopu w celu wymiany uszkodzonego rurociągu.

Oferujemy również usługi w zakresie monitoringu stanu instalacji przy użyciu kamery wprowadzanej do rurociągu.